• 22 kwietnia 2014
  • wyświetleń: 2697

LS: Best znaczy najlepszy

Siatkarze Best Boys Czechowice-Dziedzice zdobyli mistrzostwo Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. Czechowicki skład w finale pokonał 3:1 KM&BM Pszczyna. Brązowy medal trafił do graczy Volley Master?s.

Best Boys mistrz LS 2014
Best Boys Czechowice-Dziedzice zdobył mistrzostwo Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice w sezonie 2013/2014. · fot. POSiR Pszczyna

KM&BM LS 2014
KM&BM Pszczyna po roku przerwy wskoczył na podium Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice. · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój

Paszek LS
W meczu o 3. miejsce Volley Master's wygrał z POSiR Team. · fot. GOSiR Goczałkowice-Zdrój

Przedostatnim akcentem rozgrywek Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice w tym sezonie było spotkanie o 3. miejsce, w którym wystąpiły zespoły: Volley Master?s oraz POSiR Team. W pierwszym secie łatwo wygrali ci pierwsi. W drugiej części gry przewagę osiągnęli pszczynianie, którzy konsekwentną grą doprowadzili do wygranej. Zwycięstwem w trzeciej partii zespół Mariusza Błaszczyka przybliżył się do 3. miejsca. Czechowiczanie nie chcieli jednak łatwo odpuścić. Chociaż gra pozbawiona była jakiś fajerwerków, to w końcówce zdołali przechylić szalę na swoją korzyść. Tie-break był bardzo zacięty. POSiR Team mógł zakończyć go nawet wygraną, bo miał piłkę meczową. Volley Master?s zachował zimną krew i zwyciężył na przewagi w piątym secie, zaś w całym meczu 3:2.

Mecz o 3. miejsce Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice
Volley Master?s Czechowice-Dziedzice - POSiR Team Pszczyna 3:2 (25:17, 23:25, 20:25, 25:21, 17:15)

Volley Master?s: Dominik Hulbój, Paweł Żelazny, Jerzy Kisza, Artur Zięba, Mateusz Pawlik, Krzysztof Łukasik, Mateusz Palkij, Maciej Paszek.
POSiR Team: Mariusz Błaszczyk, Paweł Wnuk, Marek Pyrek, Krzysztof Grzybowski, Jacek Głowacz, Marcin Kwiecień, Daniel Żywioł.

Finał też był pojedynkiem drużyn z Pszczyny i Czechowic-Dziedzic. Tym razem: KM&BM i Best Boys. Lepiej w spotkanie weszli gracze z Pszczyny, którzy zainkasowali wygraną w pierwszym secie. W drugiej partii lepiej poczynać sobie zaczęła drużyna Wojtka Kowalskiego. Prowadził już 24:20, ale Tomasz Ryt z KM&BM stanął na zagrywce i wspólnie ze swoimi kolegami doprowadził do piłki setowej dla pszczynian. Piłka zatrzymała się jednak na siatce, a w kolejnej akcji skutecznym blokiem zagrali czechowiczanie i po błędzie przyjęcia zainkasowali dwa kolejne punkty, które dały wygraną w drugim secie. Taki przebieg drugiej partii dodał animuszu "Bestom", którzy przejęli inicjatywę na boisku i dość pewnie wygrali w trzecim i czwartym secie. To dało im nie tylko wygraną w całym meczu, ale przede wszystkim mistrzostw ki tytuł Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice w sezonie 2013/2014.

Finał Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice
Best Boys Czechowice-Dziedzice - KM&BM Pszczyna 3:1 (18:25, 27:25, 25:19, 25:20)
Best Boys:
Wojciech Kowalski, Patryk Góra, Mateusz Szewczyk, Michał Gawęda, Kamil Zabłocki, Krzysztof Abramek.
KM&BM: Paweł Balcer, Krzysztof Pławecki, Rafał Bogacz, Paweł Durkalec, Piotr Włodek, Tomasz Ryt.
MVP meczu finałowego: Michał Gawęda (Best Boys).

Klasyfikacja Ligi Siatkówki Pszczyna-Goczałkowice w sezonie 2013/2014
Klasyfikacja końcowa: 1. Best Boys Czechowice-Dziedzice, 2. KM&BM Pszczyna, 3. Volley Master?s Czechowice-Dziedzice, 4. POSiR Team Pszczyna, 5. Davex Pszczyna, 6. ADS Zabrzeg, 7. Pszczyńskie Żubry, 8. Korfantego Devils Strumień, 9. Dream Team Brzeszcze.

Zdjęcia z meczów o 1. i 3. miejsce można znaleźć [url=plus.google.com/photos/102968622839286612213/albums/6002046304434661601]TUTAJ[/url].