• 3 czerwca 2014
  • wyświetleń: 11347

Srebrny medal Sylwii Indeki w Baku

Podczas rozgrywanych w dniach 30 maja - 1 czerwca w stolicy Azerbejdżanu kwalifikacjach Europy do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2014 awans do sierpniowych zawodów wywalczyło 12 polskich lekkoatletów. W Baku znakomicie spisała się zawodniczka LKS Pszczyna Sylwia Indeka, która zdobyła srebrny medal w biegu na 1500 m.

12 młodych polskich lekkoatletów (U18), w tym dwie Ślązaczki: Sylwia i Ewa Swoboda z Czwórki Żory - bezkonkurencyjna młoda sprinterka, wywalczyło awans w 13 konkurencjach do sierpniowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się w Nankin w Chinach. W Baku Polska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej (3 złota, 3 srebra, 3 brązy) oraz trzecią lokatę w klasyfikacji punktowej państw.

Sylwia Indeka
Sylwia Indeka · fot. MORiS Pszczyna

- Rewelacyjny start polskiej reprezentacji. 21 miejsc w czołowej "ósemce" i 12 kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2014 w Nankin. Super ekipa, doskonały start. Można mieć naprawdę duże nadzieje związane z tymi młodymi ludźmi - podsumowuje start Polaków w Baku obecny na miejscu wiceprezes PZLA Lech Leszczyński.

Wysokie temperatury panujące w Baku nie sprzyjały uzyskiwaniu rekordowych wyników w konkurencjach wytrzymałościowych. Sylwia uzyskała wynik 4:29,26 i choć nie poprawiła rekordu życiowego, który wynosi 4:26,93 zaprezentowała się doskonale ulegając jedynie reprezentantce Niemiec.

Kwalifikacje Europy do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2014 w Baku - 30.05-01.06.2014 · fot. MORiS Pszczyna

Przed Sylwią, jak przed pozostałymi juniorami młodszymi, kolejnym wyzwaniem jest start w lipcowych Mistrzostwach Polski - Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która odbędzie się we Wrocławiu oraz letnie zgrupowania przed imprezami mistrzowskimi.