• 22 maja 2012
  • 29 maja 2012
  • wyświetleń: 4088

Tenisiści stołowi na finiszu

Finałem turniejów Grand Prix Pszczyny tenisiści stołowi zakończyli sportowy sezon 2011/12. Turnieje te to cykliczna impreza które od wielu lat są organizowane przy współpracy MORiS-u z ULKTS-em Pszczyna. W tej edycji startowało blisko 120 zawodników, którzy rywalizowali w pięciu kategoriach.

ping pong, tenis stołowy
Finaliści Grand Prix Pszczyny na sezon 2011-2012 · fot. Janusz Friebe

26 maja w Zespole Szkół nr.1 odbył się turniej z okazji Dnia Dziecka, oraz wręczono nagrody dla najlepszych zawodników startujących w czterech turniejach Grand Prix Pszczyny.

Natomiast zwycięzcami turnieju z okazji Dnia Dziecka w kat. dziewcząt zostały:
1. Ryguła Magdalena, 2. Krawczyk Kinga, 3. Niedziela Julia, 4. Cimała Jagoda, a w kat.chłopców:
1. Kraut Robert, 2. Kościelny Patryk, 3. Serafin Tomasz, 4. Skapczyk Bartłomiej.

Zwycięzcy obdarowani zostali nagrodami w postaci paczek ze słodyczami.

Podsumowano sezon ligowy:

Dziewczęta w składzie: Sabina Kukla, Janna Krzok, Lucyna Strzymszok, Dominika Friebe, Katarzyna Łukaszczyk, Katarzyna Placek oraz Paulina Pala, wywalczyły szóste miejsce w II Lidze Kobiet, w grupie startowało 16 drużyn.

Męska reprezentacja grająca w składzie: Tomasz Żmij, Andrzej Baborski, Mateusz Szuster, Krzysztof Cieślicki, Grzegorz Ochodek, Robert Kraut, Wojciech Cieślicki, wywalczyli ósme miejsce w Lidze Okręgowej na 15 drużyn.

Wszystkim sympatykom tenisa stołowego życzymy udanych wakacji.