Pszczyńscy tenisiści stołowi rozpoczęli rozgrywki ligowe

Tenisiści stołowi ULKTS-u Pszczyna po bardzo dobrym ubiegłorocznym sezonie rozpoczynają rozgrywki ligowe!

tenis stołowy
Pszczyńscy tenisiści stołowi rozpoczęli rozgrywki ligowe · fot. ULKTS Pszczyna

Drużyna grająca w składzie: Janusz Friebe, Krzysztof Lewczak, Artur Wyrzykowski, Paweł Suchodolski, Zbigniew Suchodolski, zdobyła mistrzostwo III Ligi Męskiej z prawem gry w barażach i dzięki porozumieniu z Klubem LKS-u Pogórze awansowała do II Ligi Męskiej grupy mistrzowskiej. Jest to historyczne wydarzenie dla Pszczyńskiego Klubu. Natomiast druga drużyna zachowała prawo gry w III Lidze Męskiej, więc można powiedzieć że cele założone w ubiegłym sezonie zostały zrealizowane.

Z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie rozgrywek, i tak 10 września rozpoczęliśmy nowy rozdział w Naszej historii. Na inauguracje rozgrywek II Ligi jedziemy do Gorzowa Śląskiego aby zagrać z liderem , drużyną BŁYSK Kujakowice. Jak na lidera przystało to zrobili swoje, przegrywamy pierwszy mecz 2/8, ale wyciągamy wnioski, znamy swój potencjał, i jak to się mówi pierwsze koty za płoty. Na pierwszym stole gra Janusz Friebe i Krzysztof Lewczak, Janusz przegrywa dwa mecze " trudno było się dostosować d poziomu gry, różnica klasy była widoczna, Krzysiek walczył o każdy punkt, na początku jego defensywny styl gry sprawiał że zawodnicy popełniali błędy, ale z każdym kolejnym setem grali pewnie i wykorzystywali każdy błąd, Krzysiek również bez punktów choć wygrywa swoje pierwsze sety w II lidze .Na drugim stole Tadek Durka rozegrał bardzo dobre dwa mecze, był bliski wygrania, Artur Sobel grał w pierwszym meczu jeszcze nie pewnie i brakowało wykończenia akcji, w drugim pojedynku już lepiej i wywalczył zwycięstwo, kolejny punkt w deblu zdobyli Janusz i Artur.

BŁYSK Kujakowice - ULKTS Pszczyna 8/2

Drugi mecz rozgrywamy znów na wyjeździe, tym razem poniosło nas do Tarnowskich Gór.

Pierwsze wrażenia po przyjeździe, mała szkoła a w szkole "wielcy ludzie" dużo zawodników i zawodniczek, wyczuwalna dobra atmosfera, salka nie za duża ale dobrze wyposażona i aż się wierzyć nie chce że tutaj jest Extra Klasa Kobiet. A jednak da się, w takiej miejscowości podobnej do Pszczyny, szacunek do lokalnych działaczy i włodarzy miasta. Nasza Pszczyna też ma coś podobnego , gramy pierwszy raz w historii Miasta i Klubu w II Lidze Męskiej. Jeszcze rok temu żaden z nas o tym nie myślał, wszystko ułożyło się bardzo szczęśliwie.

Co do meczu to już nie było tak przyjemnie, drużyna gospodarzy to dobry, młody zespół, zawodnicy w ubiegłym sezonie byli na drugim miejscu jak się nie mylę. Mimo wielkiej chęci i ambitnej gry to mecz był pod kontrolą gospodarzy. Pojedynki były zacięte w szczególności na drugim stole, Artur I Tadek robili co mogli, mecze grane w pięciu setach, ale decydowały pojedyncze akcje , nie wykorzystane pewne piłki, no i nie udało się ugrać punktów. Na pierwszym stole Janusz i Krzysiek grali z rankingowo mocniejszymi zawodnikami, wiec trzeba się było bardzo zmobilizować aby zagrać na wysokim poziomie, lecz nasz wysoki poziom to jeszcze za mało.W pierwszym meczu Janusz miał duże problemy z odbiorem serwisu co powodowało szybkie straty punktów, mecz jakoś szybko i bez wielkiej gry przegrany, w drugim meczu z meczową jedynką gospodarzy już było lepiej ,wygrany pierwszy set gładko , w kolejnych setach bardzo dobre akcje, równe sety ale na korzyść przeciwnika, czwarty decydujący set zakończony grą na przewagi 19-21! Dobry meczyk.

Jednak to Krzysiek był najbliżej zdobycia punkta, w meczu z Markiem Bartusikiem było bardzo blisko, walka o każdy punkt , efektowne zagrania, w obronie i ataku , no cóż ale przegrany 2/3. Jedyny punkt wywalczyliśmy w deblu Janusz I Artur po raz drugi zdobywają punkt. Po meczu jesteśmy bardzo zmotywowani, wiele wniosków i dużo rzeczy do poprawienia na treningach.

MKS MOLBUD Tarnowskie Góry - ULKTS Pszczyna 9/1

Druga drużyna grająca w III Lidze w składzie: Sabina Kukla, Artur Wyrzykowski, Bogusław Surma, Jacek Rus, Wacław Stec, Mariusz Duraj, rozegrała swój pierwszy mecz kolejki, na wyjeździe, grając z drużyną LKS Pogórze. Drużyna w składzie ma doświadczonych zawodników, co pokazali w decydujących meczach doświadczenie i rutyna zrobiły swoje, mimo wysokiej przegranej ,mecze były bardzo wyrównane, co nie pokazuje wynik , szkoda bo spokojnie mógł być remis. Punkty dla Pszczyny zdobyli Artur Wyrzykowski i Wacław Stec.

LKS Pogórze - ULKTS II Pszczyna 8/2

Zapraszamy już na kolejne mecze , tym razem gramy u siebie, liczymy na Wasze wsparcie, potrzebujemy dodatkowego bodźca.

• 7 października 2021 ULKTS Pszczyna - Fundacja Talent Cieszyn (III Liga M.),
  • 8 październik 2021 ULKTS Pszczyna - MKS Łaziska Górne ( II Liga M.).

Miejsce: Zespół Szkół nr 1 ul. K .Wielkiego 5, mecze są rozgrywane o godz. 18.00